Rod Zeme a Krvi

House of Earth and Blood
subdirectory_arrow_right súčasť série Mesto Luny (1. kniha)
Rok pôvodného vydania
2020
Jazyk pôvodného vydania
angličtina
Vydania knihy
1 vydanie v databáze

Sarah J. Maasová

event 1986
flag USA
Americká spisovateľka fantasy, známa sériami Trón zo skla či Na dvore z tŕňov a ruží.
Celý profil autora

Priemerné hodnotenie

Vypočítané ako priemer z 1 hodnotenia.

Žánre

Štítky

žiadne štítky zatiaľ neboli pridané

O tomto vydaní

Bryce Quinlanová mala dokonalý život, až kým jej démon nezavraždil najbližších priateľov. Po takmer dvoch rokoch je obvinený za mrežami, ale vraždy sa začínajú nanovo a Bryce sa ocitne uprostred vyšetrovania, odhodlaná urobiť čokoľvek, aby pomstila smrť priateľov.
Hunt Athalar je neslávne známy padlý anjel, zotročený archanjelmi, ktorých sa kedysi pokúsil zvrhnúť. Jeho šéf využíva Huntove neľútostné schopnosti a neuveriteľnú silu na jediný účel - aby bez zbytočných otázok zabíjal jeho nepriateľov. Keď začne v meste démon rozsievať paniku, predostrie mu neodolateľnú ponuku: ak pomôže Bryce nájsť vraha, slobodu bude mať na dosah.
Pátranie hlboko v podsvetí mesta Polmesiac ich však zavedie na najtemnejšie miesta a Bryce spolu s Huntom odrazu čelia sile, čo ohrozuje všetko a všetkých, ktorí sú im drahí...

Rok vydania

2020

Vydavateľ

Slovart

ISBN

-

Jazyk

slovenčina

Formát knihy

klasická kniha

Väzba knihy

pevná väzba

Počet strán

624

Prekladatelia

Ilustrátori

-

Najnovšia recenzia

Predtým, než napíšem čokoľvej o tejto konkrétnej knihe, musím priznať, že fantasy nečítam *nikdy* (s výnimkou Harryho Pottera, ale to sa hádam ani nepočíta, či?). Vždy, resp. až doteraz, som preferovala veľmi realistické knihy z moderného sveta, no jedného dňa som zatúžila po zmene. A keďže o tejto sérii som počula veľa dobrého, tak som sa rozhodla dať jej šancu.

Po prečítaní prvej vety (knihu som čítala v originálnom znení), "There was a wolf at the gallery door.", som si s povzdychom povedala "Nie, toto nie je pre mňa.", včom som si ale pripomenula pravidlo, ktorého sa zvyčajne držím - daj knihe 100 strán - a premohla sa v nej pokračovať.

A AKO DOBRE!!!

Už ani neviem, koľko strán mi trvalo, kým som sa do Rodu Zeme a Krvi zažrala, ale s určitosťou viem, že to bolo menej ako 100. Opäť pripomeniem, že nemám veľmi s čím porovnávať, ale príbeh bol zaujímavý, zápletky kreatívne, a posledných 250 strán som zhltla za dva dni, pričom moje mierne feministické ja zajasalo od radosti (viac nepoviem, nech neprezradím spoilery).
Pôvodne som si od série chcela dať menšiu pauzu a prečítať si niečo iné, ale plán padol a ja som sa hneď vrhla na druhý diel. S radosťou z toho, že sa mi knižný svet opäť očosi viac pootvoril, a zo mňa je nový fanúšik fantasy žánru.

napínavá nápaditá

Najnovšie komentáre

Žiadny komentár sa nenašiel.