Macko Uško

Nové knižné vydanie zbierky príbehov o obľúbenej postavičke mnohých detí.
Rok pôvodného vydania
1960
Jazyk pôvodného vydania
poľština
Vydania knihy
1 vydanie v databáze

Czeslaw Janczarski

event 1911 - 1971
flag Hruszwica, Volyňská gubernia, Ruská ríša
flag Poľsko
Poľský spisovateľ a prekladateľ z ruského jazyka. Je autorom viacerých animovaných časopisov a detských knižiek. Je tiež tvorcom známej postavy Macka Uška.
Celý profil autora

Priemerné hodnotenie

Zatiaľ žiadne hodnotenie. Pridaj prvú recenziu.

Žánre

Štítky

žiadne štítky zatiaľ neboli pridané

O tomto vydaní

Klenot z truhlice poľskej literatúry pre deti, ktorý dnes po viac ako päťdesiatich rokoch opäť ožíva v knižnej podobe aj na Slovensku. Ide o úplne nový preklad z pera prekladateľky Márie Lachkovičovej, ktorá má v krvi lásku k detským knihám a k materinskému jazyku. Kniha o Mackovi Uškovi je hodnotná zbierka príbehov pre najmenších čitateľov či poslucháčov, ktoré chytia za srdce. Obsahuje pôvodné (a pôvabné) ilustrácie od držiteľa ceny Hansa Christiana Andersena, takzvanej malej Nobelovej ceny.

Úsmevné príbehy nesú v sebe vždy hlboký odkaz. Sú to krátke rozprávky s pointou. V tom tiež spočíva autorovo majstrovstvo - vtesnať do kratučkého príbehu, s rozsahom takým akurát, aby udržal pozornosť malého dieťaťa, vtip, pointu, ponaučenie, a zároveň veľa nehy, ktorú Macko v čitateľoch vzbudzuje. Jazyk príbehov je jednoduchý a zrozumiteľný aj pre tých najmenších.

Prvý z dvoch zväzkov kompletného súboru príbehov o Mackovi Uškovi. Každý zo zväzkov je v rozsahu približne 240 strán. Koncepčne pozostávajú z jednotlivých kníh, ktoré vyšli v priebehu dekády 1960 - 1970 v poľskom vydavateľstve Nasza Księgarnia (pôvodne vychádzali príbehy časopisecky, od r. 1957).

(oficiálny text)

Dátum vydania

29. november 2021

Vydavateľ

Slová

ISBN

978-80-973981-0-1

Jazyk

slovenčina

Formát knihy

klasická kniha

Väzba knihy

pevná väzba

Počet strán

240

Prekladatelia

-

Ilustrátori

-

Najnovšia recenzia

Žiadna recenzia sa nenašla.

Najnovšie komentáre

Žiadny komentár sa nenašiel.