Cesta ku hviezdam

Beyond
Príbeh prvého človeka vo vesmíre prerozprávaný aj z pohľadu očitých svedkov, z ktorých mnohí doposiaľ nikdy neprehovorili.
Dátum pôvodného vydania
28. november 2023
Jazyk pôvodného vydania
angličtina
Hlavné dielo
áno

Stephen Walker

flag Spojené kráľovstvo
Britský spisovateľ a filmový producent.
Celý profil autora

Žánre

Štítky

O tomto vydaní

Čas: 9.07. Deň: 12. apríl 1961. Miesto: Prísne tajný raketový komplex v ZSSR. Mladý Rus sedí v malej kapsule na špici najsilnejšej medzikontinentálnej balistickej rakety vyrobenej v Sovietskom zväze – pôvodne navrhnutej ako nosič jadrovej hlavice – a práve vzlieta k oblohe. Volá sa Jurij Gagarin. A už čoskoro sa zapíše do dejín.

Rýchlosťou takmer 29 000 kilometrov za hodinu – desaťkrát rýchlejšie než strela vypálená z pušky – obletí zemeguľu za 106 minút. Z priezorov kapsule pritom vidí Zem ako nikto predtým, zažíva jedinečný západ aj východ slnka, vznáša sa ponad oceány a kontinenty a sleduje ich krehkú krásu. Jeho štart prebieha v úplnej tajnosti, ale už v priebehu niekoľkých hodín po pristátí sa z neho stáva svetová celebrita – je prvý človek, ktorý opustil našu planétu.

Vzrušujúca cesta ku hviezdam sa uskutočnila v čase vrcholiacej studenej vojny, keď USA a ZSSR stáli proti sebe, rozdelení železnou oponou. Obe superveľmoci v snahe dostať človeka do vesmíru podstupovali obrovské riziká – Američania za plnej pozornosti médií, Sovieti v prísnom utajení. Obe strany cvičili svoje tímy astronautov až na hranicu únosnosti. Preteky medzi nimi boli vyrovnané až do poslednej chvíle.

(oficiálny text)

Dátum vydania

28. november 2023

Vydavateľ

Ikar

ISBN

978-80-551-9034-1

Jazyk

slovenčina

Formát knihy

klasická kniha

Väzba knihy

pevná väzba

Počet strán

494

Prekladatelia

-

Ilustrátori

-

Najnovšie komentáre

Žiadny komentár sa nenašiel.