Napospas

Stranded
Ôsmi ľudia – štyri ženy a štyria muži, ktorí sa dovtedy nepoznali -, sa dobrovoľne ocitnú na neobývanom ostrove pri pobreží Škótska, aby sa pred všadeprítomnými kamerami, no bez kontaktu s okolitým svetom pokúsili vytvoriť fungujúcu, sebestačnú komunitu. V drsných podmienkach, s minimom potrebného vybavenia. Majú na to necelý rok, potom po nich produkcia reality šou Posledné útočisko pošle loď a vrátia sa do civilizácie. (Martinus)
Rok pôvodného vydania
2021
Jazyk pôvodného vydania
angličtina
Vydania knihy
1 vydanie v databáze

Sarah Goodwinová

flag Spojené kráľovstvo
Britská spisovateľka, autorka viacerých románov.
Celý profil autora

Priemerné hodnotenie

Zatiaľ žiadne hodnotenie. Pridaj prvú recenziu.

Žánre

žiadne žánre zatiaľ neboli pridané

Štítky

žiadne štítky zatiaľ neboli pridané

O tomto vydaní

Netrvá však dlho a súťažiacim sa tento „sociálny experiment“ načisto vymkne z rúk: namiesto toho, aby ťahali za jeden povraz, čoraz častejšie vznikajú medzi nimi roztržky, utvárajú sa a rušia účelové spojenectvá. Napätie na ostrove sa vystupňuje do krajnosti, keď v stanovenom termíne žiadna loď po osadníkov nepríde. Počiatočné antipatie väčšiny voči samotárskej Maddy, ktorá do žiadnej skupinky nezapadla, napokon prerastú do otvoreného nepriateľstva a Maddy s hrôzou zisťuje, že má proti sebe sedem na všetko odhodlaných zúfalcov...
Na ostrov ich prišlo osem. Koľkým z nich sa podarí prežiť?

Rok vydania

2022

Vydavateľ

Slovenský spisovateľ

ISBN

978-80-220-2400-6

Jazyk

slovenčina

Formát knihy

klasická kniha

Väzba knihy

pevná väzba

Počet strán

328

Prekladatelia

-

Ilustrátori

-

Najnovšia recenzia

Žiadna recenzia sa nenašla.

Najnovšie komentáre

Richdark moderátor
Tento komentár prezrádza dôležité časti deja. Ak ho chceš napriek tomu vidieť, klikni na tento text.

Pripomína mi to ten citát, že dejiny píšu víťazi. Ak sa obmedzíme na pozemský život, tak prinajmenšom nejaké zrnká pravdy na tom asi budú. Veď príkladov z minulosti sa dá nájsť určite veľa. A o nespočetnom množstve sa nikdy nedozvieme, pretože sa stratili v dejinách s tými, ktorí nevyhrali. :-) A ak to rozšírime aj na to, čo potenciálne nasleduje po pozemskom živote, tam sú možnosti otvorené. To si už ale komentovať netrúfam.

Reby moderátor
Tento komentár prezrádza dôležité časti deja. Ak ho chceš napriek tomu vidieť, klikni na tento text.

Súhlasite s nasledujúcim citátom z tejto knihy? "Našťastie všeobecná spravodlivosť neexistuje, len taká, ktorú si vybojujeme sami. Ráta sa iba prežitie a príbeh rozpráva víťaz."

Ak beriem do úvahy to, že verím v posmrtný život a niečo viac, tak nesúhlasím. Spravodlivosť presahuje ľudí a vôbec ju ovplyvniť nevedia, môžu tvrdiť a myslieť si hocičo, ale to neznamená, že to, čo tvrdia a cítia, je naozaj pravda.

Ak si však poviem, že jediná spravodlivosť je tá, ktorú vytvárajú ľudia tu na tejto zemi a nič viac nie je, tak s tým výrokom súhlasím.