Tri hodiny

Tre timmar
Životy mnohých bezbranných ľudí visia na vlásku. Dajú sa zachránť v priebehu troch hodín?
Rok pôvodného vydania
2018
Jazyk pôvodného vydania
švédčina
Vydania knihy
1 vydanie v databáze

Anders Roslund

event 1961
flag Švédsko
Švédsky novinár a spisovateľ. V minulosti pracoval ako televízny reportér vo švédskej televízii. Je súčasťou spisovateľského dua známeho ako Roslund & Hellström.
Celý profil autora

Börge Hellström

event 1957 - 2017
flag Švédsko
Švédsky spisovateľ, zakladajúci člen neziskovej organizácie bojujúcej s kriminalitou a pomáhajúcej bývalým kriminálnikom. Bol členom spisovateľského dua známeho ako Roslund & Hellström.
Celý profil autora

Priemerné hodnotenie

Zatiaľ žiadne hodnotenie. Pridaj prvú recenziu.

Žánre

Štítky

O tomto vydaní

Ak človek kalkuluje s časom sám a má nad ním kontrolu, sú aj tri sekundy či tri minúty večnosťou. Tri hodiny v rukách niekoho iného sú však, paradoxne, oveľa kratšie.

V pokojné štokholmské ráno dostáva komisár Ewert Grens nanajvýš podivné hlásenie. V márnici Södermalmskej nemocnice cez noc pribudlo neidentifikované mužské telo. Zatiaľ čo sa komisár pokúša dopátrať, o koho ide a ako sa do zamknutej miestnosti dostalo, Piet Hoffmann sa v páľave afrického slnka venuje novej práci. Má pred sebou poslednú nebezpečnú misiu pred návratom domov, kde ho už čaká manželka Zofia s chlapcami. Posledná úloha ho cez vyschnutú púšť a divoké more prenesie do sveta, kde sa hodnota ľudského života počíta v bankovkách. Do sveta, kde sú tri hodiny rozdielom medzi životom a smrťou. Komisár Ewert Grens a bývalý infiltrátor Piet Hoffmann sa opäť stretávajú zoči-voči, hoci sa už nikdy nemali vidieť. Nepriatelia? Spojenci? Čo všetko musia stihnúť za tri hodiny?

(oficiálny text)

Dátum vydania

2. január 2019

Vydavateľ

Ikar

ISBN

978-80-551-6399-4

Jazyk

slovenčina

Formát knihy

klasická kniha

Väzba knihy

pevná väzba

Počet strán

408

Prekladatelia

-

Ilustrátori

-

Najnovšia recenzia

Žiadna recenzia sa nenašla.

Najnovšie komentáre

Žiadny komentár sa nenašiel.