Budúcnosť

Будущее
Technický pokrok dospel tak ďaleko, že umožnil človeku stať sa nesmrteľným. Daňou za to je však preľudnenie Európy a následný zákaz plodenia detí. Inštinkty človeka sa však oklamať nedajú.
Dátum pôvodného vydania
1. september 2013
Jazyk pôvodného vydania
ruština
Vydania knihy
1 vydanie v databáze

Dmitrij Gluchovskij

event 1979
flag Rusko
Ruský spisovateľ a novinár, ktorý sa preslávil vďaka svojmu postapokalyptickému sci-fi románu Metro 2033 a jeho pokračovaniam. Pracoval tiež ako novinár pre viacero televízií, napríklad …
Celý profil autora

Priemerné hodnotenie

Zatiaľ žiadne hodnotenie. Pridaj prvú recenziu.

Žánre

Štítky

O tomto vydaní

Technický pokrok a rýchle napredovanie európskej civilizácie konečne vyústili do splnenia večného sna ľudstva vďaka genetickým zásahom človek oklamal starnutie a stal sa nesmrteľným. Ale má to aj svoju odvrátenú stranu. Európu postihlo preľudnenie. Priestoru na život je málo, lesy či lúky sú už len dávnou spomienkou a súčasťou umelých parkov a chránených rezervácií. Na každom kroku stoja gigantické mrakodrapy, vystavané na základoch európskych miest.

Situáciu s preľudnením preto treba podriadiť prísnej kontrole. Strana nesmrteľnosti, jediná vládnuca strana, prichádza s riešením a zavádza Zákon voľby. Z najzákladnejšieho inštinktu človeka plodenia a zachovania vlastného rodu sa stáva najťažší zločin a ľudí, ktorí sa odvážia splodiť dieťa, potrestajú vpichnutím akcelerátora starnutia a odvedením protizákonne splodeného potomka do internátu. Previnilcov, ktorí sa aj napriek hroziacemu trestu rozhodli splodiť dieťa, má na starosti Falanga, bojový oddiel spadajúci priamo pod Stranu nesmrteľnosti.

Jan Nachtigal je pravou rukou veliteľa jednej z početných jednotiek Falangy. Práca je preňho zmyslom jeho nekonečnej existencie. Nechce veľa, iba trochu lepší plat a väčšie obydlie. Ale aj napriek skromnej túžbe sa napokon zapletie do súboja o najväčšie túžby ľudstva právo na nesmrteľnosť a právo na pokračovanie rodu.

Dátum vydania

21. apríl 2015

Vydavateľ

Ikar

ISBN

978-80-551-4201-2

Jazyk

slovenčina

Formát knihy

klasická kniha

Väzba knihy

pevná väzba

Počet strán

528

Prekladatelia

-

Ilustrátori

-

Najnovšia recenzia

Žiadna recenzia sa nenašla.

Najnovšie komentáre

Žiadny komentár sa nenašiel.