Úsvit nadácie

Forward the Foundation
subdirectory_arrow_right súčasť série Nadácia (7. kniha)
Rok pôvodného vydania
1993
Jazyk pôvodného vydania
angličtina
Hlavné dielo
áno

Isaac Asimov

event 1920 - 1992
flag Petroviči, Smolensk, Ruská SFSR
flag USA
Americký spisovateľ a profesor biochémie židovského pôvodu. Narodil sa v Rusku, no v troch rokoch s rodičmi emigroval do Spojených štátov. Napísal viacero svetoznámych knižných …
Celý profil autora

Žánre

Štítky

O tomto vydaní

Siedmy, záverečný diel najlepšej žánrovej série všetkých čias Nadácia. Kultová sci-fi séria vychádza v novom slovenskom preklade pri príležitosti stého výročia narodenia autora Isaaca Asimova.

Hari Seldon sa usiluje zdokonaliť svoju revolučnú teóriu psychohistórie a zabezpečiť ľudstvu miesto medzi hviezdami, zatiaľ čo sa veľké Galaktické impérium zmieta na pokraji apokalyptického kolapsu. Seldon a všetko, čo mu je drahé, sú len pešiaci vo víre bojov o nadvládu. Kto dokáže ovládať Seldona, ovládne aj psychohistóriu – a zároveň s ňou budúcnosť galaxie. K tým, ktorí sa snažia premeniť psychohistóriu na najväčšiu zbraň, akú človek pozná, patria politický demagóg so slabou vôľou, cisár Cleon I., a nemilosrdný vojenský generál. Hari Seldon musí v poslednej službe ľudstvu zachrániť svoje životné dielo a nájsť jeho pravých dedičov. Hľadanie sa začína u jeho vlastnej vnučky a prináša sen o novej Nadácii.

Séria Nadácia je základným kameňom moderného sci-fi žánra a dnes je považovaná za klasiku svetovej literatúry. Predstavivosť Isaaca Asimova stvorila mimoriadny svet a pretransformovala sci-fi literatúru do podoby, ako ju poznáme dnes.

(oficiálny text)

Dátum vydania

2. február 2024

Vydavateľ

Lindeni

ISBN

-

Jazyk

slovenčina

Formát knihy

klasická kniha

Väzba knihy

pevná väzba

Počet strán

448

Prekladatelia

-

Ilustrátori

-

Najnovšie komentáre

Žiadny komentár sa nenašiel.