Zvieracia farma

Animal Farm
Slávna satirická novela ironizujúca revolúciu, ktorá sa revolucionárom vymkla z rúk.
Dátum pôvodného vydania
17. august 1945
Jazyk pôvodného vydania
angličtina
Vydania knihy
2 vydania v databáze

George Orwell

event 1903 - 1950
flag Spojené kráľovstvo
Britský novinár a spistovateľ, vlastným menom Eric Arthur Blair. Vo svojich dielach kritizoval totalitarizmus a vyzdvihoval ideály demokratického socializmu. Svetovú popularitu získal vďaka antiutopistickým románom …
Celý profil autora

Priemerné hodnotenie

Vypočítané ako priemer z 1 hodnotenia.

Žánre

Štítky

O tomto vydaní

Zvieracia farma je politickou satirou na revolúciu, ktorá sa vymkla z rúk. Zvieratá sa zbavia nadvlády nenávidených ľudí a zavedú si svoj vlastný režim, v ktorom si všetci majú byť rovní. Z nádherných ideálov revolúcie sa však postupne stáva nočná mora. Prasce sa zmocnili koryta, a teda aj vlády, postupne si začali prispôsobovať zákony a legendárny slogan "Všetky zvieratá sú si rovné" sa čoskoro mení na "Všetky zvieratá sú si rovné, ale niektoré sú si rovnejšie". Aby sa prasce udržali pri moci, zavedú teror, šíria strach a hrôzu, poštvú proti sebe zvieratá, zavedú kasty, ..

Dátum vydania

1. január 2007

Vydavateľ

Slovart

ISBN

978-80-556-1084-9

Jazyk

slovenčina

Formát knihy

klasická kniha

Väzba knihy

pevná väzba

Počet strán

104

Prekladatelia

-

Ilustrátori

-

Najnovšie citáty

Zatiaľ žiadny citát. Pridaj prvý citát od tvojej obľúbenej postavy!

Najnovšia recenzia

Dielo ponúka podobné posolstvá ako slávnejšie autorovo dielo 1984, bohužiaľ(?) však v značne plytkejšej forme. Na jednej strane, je obdivuhodné, koľko myšlienok o politike, formách vládnutia a zlyhaných revolúciach sa dalo vtesnať do takejto útlej knižky. Na strane druhej sa mi však metafory zdali byť príliš zjednodušujúce a tým pádom i nepresné. Autor ponúka čitateľovi jasný návod, čo si má myslieť o prasatách, o koňovi a o ovečkách, realita však nikdy takáto čierno-biela nebýva. Kniha sa mi páčila, ide o klasiku, spomínané slávnejšie Orwellovo dielo ma však upútalo viac. Rozhodoval som sa medzi 3 a 4 hviezdičkami, nakoniec sa, hoci len tesne, prikláňam k trom.

nápaditá dojemná povrchná

Najnovšie komentáre

Zatiaľ žiadny komentár. Pridaj prvý komentár a začni diskusiu!